loadingimg

Wczytuję dane...
 • Klientów online: 4
 • Aktualny czas:
 • Szukaj
szt. na kwotę 0.00 PLN
Kawon - liść babki lancetowatej 50g
  •  
  • poprzedni
  • następny
  •  
Cena: 3,15 PLN
Koszt wysyłki już od: 7.95 PLN
Produkt dostępny!
6 sztuk
 • Kawon
 • Producent: Kawon
 • Kod producenta: 5909990026616
 • Realizacja zamówienia: 48 godzin

średnia: 4.8  ocen: 4
 • Opis produktu
 • Opinie Klientów o produkcie.

Kawon - liść babki lancetowatej (Plantaginis lanceolatae folium)

O zdrowotnych właściwościach babki lancetowatej wiadomo było już w starożytności, kiedy stosowano ją jako antidotum na ukąszenia węży i/ lub skorpionów, by w kolejnych stuleciach dodawać jej jeszcze więcej właściwości (lek na złamania, miłosne czary czy choroby układu moczowego). Dziś babka lancetowata stosowana jest głównie jako środek wspomagający leczenie stanów zapalnych jamy ustnej, gardła, górnej części układu oddechowego. Wspomaga leczenie wrzodów żołądka, biegunki czy gojenie ran. Prowadzone są także badania nad działaniem przeciwnowotworowym babki lancetowatej.

Liść babki lancetowatej (Plantaginis Lanceolatae Folium) produkcji firmy Kawon to najbezpieczniejsza i najbardziej wyselekcjonowana babka lancetowata na rynku. Pochodząca z czystych, niezanieczyszczonych terenów, a do tego przygotowana z niezwykłą starannością i dbałością jest idealnym lekiem, nawet, gdy dokucza Ci przeziębienie w ciąży. Syrop z babki lancetowatej jest, bowiem, bezpieczny dla kobiet w ciąży i nie zagraża rozwojowi płodu.

Liść babki lancetowatej Kawon dostępny w formie ziół do zaparzania, w opakowaniach po 50 g.


Postać farmaceutyczna: Zioła do zaparzania

Zawartość opakowania: 50 g

Skład: Plantaginis lanceolatae folium

Wskazania do stosowania: Stosuje się wspomagająco w stanach zapalnych błon śluzowych jamy ustnej i gardła oraz doustnie w nieżytach górnych dróg oddechowych.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na liść babki lancetowatej

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności: Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią należy skontaktować się z lekarzem.

Interakcje: Nieznane

Stosowanie w okresie ciąży i laktacji: Z powodu braku danych dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się przyjmowania leku przez kobiety w okresie ciąży i karmienia piersią.

Wpływ na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn: Brak danych

Przedawkowanie: Dotychczas brak doniesień

Działania niepożądane: Dotychczas nie stwierdzono. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.

Sposób stosowania i droga podania: Dorośli i dzieci powyżej 10 roku życia: 1 łyżkę liści (3 g) zalać 1 szklanką (200 ml) wody, ogrzewać do wrzenia i utrzymać pod przykryciem w stanie łagodnego wrzenia przez ok. 15 minut. Odstawić na 10 minut, przecedzić. W nieżytach górnych dróg oddechowych pić powoli 2 razy dziennie po szklance świeżo przygotowanego odwaru.
W stanach zapalnych jamy ustnej i gardła świeży odwar, przygotowany jak do podania doustnego, stosować do płukania jamy ustnej i gardła.

Dawkowanie: Dobowo 6,0g liści babki lancetowatej.

Warunki przechowywania: Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w temperaturze nie wyższej niż 30oC, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów. Nie stosować po upływie terminu ważności

Kategoria dostępności: Produkt leczniczy wydawany bez recepty.

Pozwolenie na dopuszczenie do obrotu nr R/0266

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 • 2015-10-12 08:56:47 - Marzena

  Bardzo dobra jakość produktu. Miła, kompetentna obsługa.

  Ocena 5.00

  Ocena produktu:
  Jakość:
  Cena:
  Wydajność:
  Skuteczność:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...