loadingimg

Wczytuję dane...
 • Klientów online: 0
 • Aktualny czas:
 • Szukaj
szt. na kwotę 0.00 PLN
Kawon - Ziele Dziurawca 30sasz. (fix)
  •  
  • poprzedni
  • następny
  •  
Cena: 4,75 PLN
Koszt wysyłki już od: 7.95 PLN
Produkt dostępny!
4 sztuk
 • Kawon
 • Producent: Kawon
 • Kod producenta: 5909990213207
 • Realizacja zamówienia: 48 godzin

średnia: 0.0  ocen: 0
 • Opis produktu

Kawon - Ziele Dziurawca (Hyperici herba) herbata expresowa

Dziurawiec zwyczajny (Hypericum perforatum) to roślina lecznicza często spotykana w Polsce. Dziurawiec od zawsze był stosowany w medycynie naturalnej – doczekał się również ludowej nazwy „ziele świętojańskie”. Jego właściwości lecznicze wynikają z zawartości hyperycyny, rutyny i kwercytyny, żywic i kwasów organicznych, soli mineralnych oraz witamin A i C.

Napar z dziurawca stosuje się w schorzeniach układu trawiennego, zwłaszcza stanach zapalnych żołądka, zgadze i zapaleniach dróg żółciowych, ze względu na jego rozkurczające działanie. Z kolei moczopędna hyperyzyna i hyperyzod sprawiają, że dziurawiec jest przydatny w leczeniu takich chorób jak skaza moczanowa i kamica oraz przy problemach z oddawaniem moczu.

Dziurawiec ma również działanie uspokajające, dlatego wyciągi z niego wchodzą w skład preparatów antydepresyjnych oraz antystresowych. Używa się go również w leczeniunów psychowegetatywnych u dzieci, ponieważ powoduje zahamowanie rozkładu serotoniny. Ziele świętojańskie można stosować również zewnętrznie – przemywanie nim ran, odmrożeń i oparzeń działa bakteriobójczo i przyspiesza gojenie. Pomaga też pozbyć się trądziku i ropni. Dlatego olejek z dziurawca jest składnikiem wielu maści łagodzących podrażnienia skóry. Należy jednak pamiętać, że związki zawarte w dziurawcu powodują obniżenie skuteczności niektórych innych substancji leczniczych – szczególnie stosowanych w terapii antynowotworowej, antykoncepcji doustnej i leczeniu AIDS, ale nie tylko. Dlatego chęć stosowania preparatów zawierających dziurawiec podczas przyjmowania innych leków należy skontaktować z lekarzem – w trosce o własne zdrowie.

Skład: Hyperici herba

Dziurawiec zastosowanie: Doustnie wspomagająco w dolegliwościach trawiennych jako środek pobudzający wydzielanie soków trawiennych. Zewnętrznie do okładów i przemywań w drobnych urazach skóry (zadrapania, otarcia naskórka).

Przeciwwskazania: Uczulenie na dziurawiec lub inne rośliny z rodziny Dziurawcowatych (Guttifereae) Nadwrażliwość na promienie ultrafioletowe, wysoka gorączka, znaczne uszkodzenie wątroby. Nie stosować u osób po przeszczepach narządów. Nie stosować u dzieci do 12. roku życia, u dzieci starszych po konsultacji z lekarzem.

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności: Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią należy zasięgnąć porady lekarza. W czasie i po stosowaniu preparatów z dziurawca nie zaleca się ekspozycji na światło słoneczne i promieniowanie UV.

Działania niepożądane: Możliwe uczulenie na światło słoneczne i promieniowanie UV (solaria), zwłaszcza u osób o jasnej karnacji, objawami są wysypka, swędzenie i zaczerwienienie skóry. Objawy mogą pojawić się w ciągu 24 godzin od ekspozycji na światło. Przyjmowanie dawek powyżej 6 g może powodować zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, nudności, niepokój, bóle głowy lub reakcje uczuleniowe. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy zaprzestać przyjmowania leku i poinformować o nich lekarza.

Interakcje: Wykazano, że przyjmowanie preparatów z dziurawca zmniejsza działanie niektórych, równocześnie stosowanych leków m. in. warfaryny, cyklosporyny, teofiliny, digoksyny, środków przeciwwirusowych, inhibitorów protez, doustnych środków antykoncepcyjnych, dlatego nie zaleca się stosowania z tymi lekami. Nie zaleca się stosowania ze środkami przeciwdepresyjnymi, które hamują wychwyt zwrotny serotoniny.

Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: Brak danych dotyczących bezpieczeństwa , dlatego nie zaleca się stosowania.

Wpływ na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn: Brak danych

Sposób stosowania i droga podania: Dorośli – podanie doustne w postaci naparu: 1 łyżkę (2,0g) ziela zalać 1 szklanką (200 ml) wrzącej wody, przykryć i odstawić na 30 minut. Wypić szklankę naparu 2 razy dziennie przed jedzeniem jako środek wspomagający trawienie. Podanie zewnętrzne na skórę: do okładów lub przemywań napar przygotowany z ten sam sposób, nie częściej niż 2 razy dziennie. Stosować zawsze świeży napar.

Warunki przechowywania: Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zamkniętych opakowaniach w temperaturze nie wyższej niż 30°C, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów.

Pozwolenie na dopuszczenie do obrotu: IL-3345/LN

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...