loadingimg

Wczytuję dane...
 • Klientów online: 0
 • Aktualny czas:
 • Szukaj
szt. na kwotę 0.00 PLN
Kawon - Szyszki Chmielu 25g
  •  
  • poprzedni
  • następny
  •  
Cena: 3,35 PLN
Koszt wysyłki już od: 7.95 PLN
Produkt dostępny!
8 sztuk
 • Kawon
 • Producent: Kawon
 • Kod producenta: 5909990218912
 • Realizacja zamówienia: 48 godzin

średnia: 4.5  ocen: 2
Polecamy!
 • Opis produktu
 • Opinie Klientów o produkcie.

Kawon - Szyszki Chmielu (Lupuli strobulus)

Chmiel zwyczajny nieodłącznie kojarzy się z piwem. I słusznie. Jednak wiedzieć trzeba, że od wieków wykorzystywany jest także w ziołolecznictwie, ze względu na jego szerokie właściwości lecznicze. Szyszki chmielu wykorzystywane są zarówno w stanach napiec nerwowych, jak I problemach z zasypianiem. Poza tym chmiel zwyczajny może zapobiegać chorobie Alzheimera, próchnicy, zapaleniu płuc czy rozwojowi nowotworów. Łagodzi także objawy klimakterium, dolegliwości układu moczowego, ułatwia trawienie czy bywa stosowany w bólach reumatycznych, korzonków i przy trudno gojących się ranach.

Szyszki chmielu (Lupuli strobulus) produkcji firmy Kawon to zioła zebrane i przygotowane z największą starannością i dbałością o ich jak najwyższą jakość. Te niezwykłe zioła na uspokojenie i sen pomogą Ci odzyskać równowagę w sferze psychicznej, jak i fizycznej. Zioła przeznaczone są dla osób dorosłych. Nie zaleca się ich podawania osobom kierującym pojazdami i obsługującym maszyny w tzw. ruchu, a także dzieciom do 12 roku życia.  

Szyszka chmielu Kawon dostępne jest w postaci ziół do zaparzania, w 25g opakowaniach.


Skład: Lupuli strobulus

Wskazania do stosowania: Pomocniczo w łagodnych stanach napięcia nerwowego oraz w trudnościach w zasypianiu.

Działanie: Uspokajające, nasenne

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na chmiel

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności: Nie zaleca się stosowania u dzieci do 12 roku życia. Jeżeli dolegliwości nasilają się lub nie ustąpią należy skonsultować się z lekarzem.

Stosowanie w okresie ciąży i laktacji: Ze względu na brak wystarczających danych nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.

Interakcje: Nie zaleca się jednoczesnego stosowania z syntetycznymi lekami uspokajającymi, jeżeli nie zostały przepisane w takim zestawieniu przez lekarza.

Działania niepożądane: Dotychczas nie stwierdzono. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.

Przedawkowanie: Dotychczas brak doniesień.

Sposób stosowania i droga podania: Doustnie w naparach: ­ w stanach napięcia: 1 łyżeczkę szyszek chmielu ( 0,5 g) zalać 1 szklanką (200 ml) wrzącej wody, pozostawić pod przykryciem na 5­10 minut i przecedzić. Stosować jednorazowo 1 szklankę naparu w zależności od nasilenia się objawów 2­4 razy dziennie. w trudnościach z zaśnięciu: 1­2 łyżeczki (0,5 – 1,0 g) szyszek chmielu zalać szklanką (200 ml) wrzącej wody, pozostawić pod przykryciem na 5­10 minut i przecedzić. Wypić ciepły napar n 30 minut do 1 godziny prze snem.

Dawkowanie: Jednorazowo – 0,5g – 1,0g szyszek chmielu Dobowo – 2,0g szyszek chmielu

Wpływ na kierowanie pojazdami i obsługę maszyn: Ze względu działanie uspokajające oraz zwiększające skłonności do zasypiania nie zaleca się stosowania szyszek chmielu przez osoby kierujące pojazdami i obsługujące urządzenia mechaniczne w ruchu.

Warunki przechowywania: Przechowywać w zamkniętych opakowaniach w temperaturze nie wyższej niż 25ºC, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Nie stosować po upływie terminu ważności.

Kategoria dostępności: Produkt leczniczy wydawany bez recepty.

Pozwolenie na dopuszczenie do obrotu nr: R/2189

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 • 2015-10-13 15:23:35 - maja

  Dopiero zaczęłam stosować szyszki chmielu, co do skuteczności nie mogę się wypowiedzieć.

  Ocena 3.80

  Ocena produktu:
  Jakość:
  Cena:
  Wydajność:
  Skuteczność:
Polecamy!
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...