loadingimg

Wczytuję dane...
 • Klientów online: 0
 • Aktualny czas:
 • Szukaj
szt. na kwotę 0.00 PLN
Kawon - Porost islandzki 50g
  •  
  • poprzedni
  • następny
  •  
Cena: 3,95 PLN
Koszt wysyłki już od: 7.95 PLN
Produkt dostępny!
5 sztuk
 • Kawon
 • Producent: Kawon
 • Kod producenta: 5909990214532
 • Realizacja zamówienia: 48 godzin

średnia: 5.0  ocen: 4
 • Opis produktu
 • Opinie Klientów o produkcie.

Kawon - Porost islandzki Lichen islandicus 

Porost islandzki, proponowany przez firmę Kawon, to naturalny produkt wysokiej jakości. W każdym opakowaniu znajdują się wyłącznie starannie wyselekcjonowane egzemplarze tego zioła, idealnie nadające się do przyrządzenia leczniczego naparu.

Porost islandzki pomoże w problemach ze stanami zapalnymi oraz w przypadku dolegliwości, związanych z układem pokarmowym.

Porost islandzki jest rośliną zielarską, rosnącą w suchych borach iglastych, w chłodniejszych rejonach świata. Łagodzi objawy kaszlu, spowodowanego podrażnieniem błony śluzowej jamy ustnej oraz gardła. Ziele działa również przeciwbakteryjnie i wzmacniająco. Porost islandzki można przyjmować pod postacią leczniczego naparu, czy syropu.

Syrop z porostu islandzkiego pomaga zwalczać suchy kaszel i chrypkę. Sprawdza się także przy podrażnieniach błony śluzowej gardła, spowodowanych suchym, męczącym kaszlem.

Odwar z porostu islandzkiego mogą pić zarówno dorośli, jak i dzieci, które ukończyły dwunasty rok życia. Napar leczniczy należy przygotowywać z dwóch łyżek porostu islandzkiego (4,0g), które następnie trzeba zalać 300 ml wody. Po piętnastu minutach gotowania, po odcedzeniu, odwar gotowy jest do spożycia. Napar przyjmuje się dwa razy dziennie, po jednej szklance.


Nazwa produktu leczniczego:

POROST ISLANDZKI

Lichen islandicus    

1g/1g, zioła do zaparzania

Zawartość opakowania:  50g

Skład: 1 g produktu zawiera 1 g Cetraria islandica (L.) Acharius s.l. (porost islandzki).

Wskazania do stosowania: Wspomagająco w kaszlu spowodowanym podrażnieniem błony śluzowej jamy ustnej i gardła.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na porost islandzki. Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się stosowania u dzieci do 12 roku życia.

Specjalne ostrzeżenia i  środki ostrożnościJeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skonsultować się z lekarzem. W przypadku wystąpienia gorączki, duszności lub pojawienia się ropnej plwociny zasięgnąć porady lekarza.

Interakcje: Nie znane 

Ciąża i karmienie piersią: Brak danych dotyczących bezpieczeństwa, dlatego nie zaleca się stosowania.

Wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn: Nie prowadzono badań nad wpływem produktu leczniczego na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn.

Dawkowanie, sposób stosowania i droga podania: Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia: 2 łyżki porostu islandzkiego (4,0g) zalać 1½ szklanki (300 ml) wody, gotować 15 minut, przecedzić. Pić 2 razy dziennie po szklance odwaru, stosować zawsze świeży odwar.

Przedawkowanie: Dotychczas brak doniesień

Postępowanie w przypadku pominięcia dawki leku: Nie należy stosować podwójnej dawki leku w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

W celu uzyskania wyjaśnień co do stosowania produktu leczniczego należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty

Działania niepożądane: Dotychczas nie stwierdzono. Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Warunki przechowywania: Przechowywać w temp. nie wyższej niż 30°C, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie stosować po upływie terminu ważności.

Kategoria dostępności:  Produkt leczniczy wydawany bez przepisu lekarza – OTC.

Numer pozwolenia na dopuszczenie do obrotu: IL-0043/LN

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 • 2015-10-12 09:26:10 - ksat

  Polecam!

  Ocena 5.00

  Ocena produktu:
  Jakość:
  Cena:
  Wydajność:
  Skuteczność:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...