loadingimg

Wczytuję dane...
 • Klientów online: 0
 • Aktualny czas:
 • Szukaj
szt. na kwotę 0.00 PLN
Kawon - Owocnia Fasoli 50g
  •  
  • poprzedni
  • następny
  •  
Cena: 3,05 PLN
Koszt wysyłki już od: 7.95 PLN
Produkt dostępny!
12 sztuk
 • Kawon
 • Producent: Kawon
 • Kod producenta: 5909990021147
 • Realizacja zamówienia: 48 godzin

średnia: 0.0  ocen: 0
 • Opis produktu

Kawon - Owocnia Fasoli 50g

Fasola to roślina strączkowa znana na całym świecie. Właściwości lecznicze mają wydłużone strąki fasoli, czyli tzw. owocnia. Fasola właściwości lecznicze zawdzięcza swoim strąkom, które w składzie mają trójterpeny, kwasy organiczne, cholinę czy kwasy organiczne i alantolinę. Dzięki temu owocnia fasoli z powodzeniem znajduje zastosowanie jako środek moczopędny, wspomagający leczenie nerek, kamicy moczowej, a także cukrzycy (obniża poziom cukru we krwi). Ponadto owocnia fasoli stosowana jest na wypryski, zmiany skórne, na oparzenia czy rany.

Owocnia fasoli (Phaseoli pericarpium) firmy Kawon to produkt leczniczy najwyższej jakości, pochodzący z wyselekcjonowanych i wyjątkowo starannie przygotowanych roślin fasoli. Przeznaczony jest do przygotowania naparu do picia. Nie może być podawany dzieciom do 12 roku życia oraz osobom z niewydolnością nerek i/lub serca.

Dobowa dawka nie powinna przekraczać od 5.00-15.00 g owocni, co daje od 1 do 3 szklanek naparu. Każdorazowo należy pić świeżo przygotowany (nie odstany) napar.
Owocnia fasoli Kawon dostępna jest w opakowaniach po 50g.


Nazwa produktu leczniczego: OWOCNIA FASOLI Phaseoli pericarpium

Postać farmaceutyczna: Zioła do zaparzania

Zawartość opakowania: 50 g

Skład: 100 g produktu zawiera 100 g owocni fasoli (Phaseoli pericarpium).

Wskazania do stosowania: Wspomagająco w leczeniu zaburzeń oddawania moczu, przy małej ilości  oddawanego moczu w ciągu doby.

Przeciwwskazania: Nie stosować odwaru z owocni fasoli w przypadku obrzęków spowodowanych  niewydolnością serca lub nerek. Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się stosowania u dzieci do 12.roku życia.

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności:Brak

Interakcje: Nieznane

Stosowanie w okresie ciąży i laktacji: Brak danych dotyczących bezpieczeństwa, dlatego nie zaleca się stosowania.

Wpływ na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn: Brak danych

Przedawkowanie: Dotychczas brak doniesień

Działania niepożądane: Dotychczas nie stwierdzono. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych  należy zaprzestać stosowania i poinformować o nich lekarza. Jeśli dolegliwości nasilą się lub nie  ustąpią należy skontaktować się z lekarzem.

Sposób stosowania i droga podania: Dorośli i dzieci powyżej 12.lat: 2 łyżki surowca (ok. 5 g) zalać 1 szklanką (200 ml) wody, ogrzewać do wrzenia i utrzymać pod przykryciem w stanie łagodnego  wrzenia przez 5­10 minut. Przecedzić, lekko ostudzić. Pić 1 3 razy dziennie po 1 szklance ciepłego  odwaru. Stosować zawsze świeżo przygotowany odwar.

Dawkowanie: 5,0 – 15,0g owocni fasoli na dobę

Warunki przechowywania: Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidoczny dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach w temperaturze nie wyższej niż 30ºC, chronić od światła, wilgoci i  wpływu obcych zapachów.

Kategoria dostępności: Produkt leczniczy wydawany bez recepty.

Pozwolenie na dopuszczenie do obrotu nr IL-­5315/LN

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...