loadingimg

Wczytuję dane...
 • Klientów online: 0
 • Aktualny czas:
 • Szukaj
szt. na kwotę 0.00 PLN
Kawon - Korzeń Wilżyny 50g
  •  
  • poprzedni
  • następny
  •  
Cena: 3,90 PLN
Koszt wysyłki już od: 7.95 PLN
Produkt dostępny!
5 sztuk
 • Kawon
 • Producent: Kawon
 • Kod producenta: 5909990214501
 • Realizacja zamówienia: 48 godzin

średnia: 0.0  ocen: 0
 • Opis produktu

Kawon - Korzeń Wilżyny Ononidis radix

Wilżyna ciernista, nazywana również wilczym lub lisim ogonem, znalazła szerokie zastosowanie w ziołolecznictwie. Przede wszystkim ze względu na swoje właściwości moczopędne, które wspomagają leczenie w stanach zapalnych dróg moczowych i nerek, a także ułatwiają wydalenie z organizmu szkodliwych produktów związanych z przemianą materii. Skuteczna także w profilaktyce kamicy żółciowej czy wydalaniu złogów (np. piasku) z nerek. Jednak to nie wszystko. Wilżyna jest, bowiem, stosowana także w leczeniu obrzęków, nadciśnieniu, chorobach skóry, chorobach metabolicznych czy kuracjach odtruwających. Skuteczna w artretyzmie i reumatyzmie.
Surowcem zielarskim jest jej korzeń.

Korzeń wilżyny (Ononidis radix) Zakładu Zielarskiego Kawon to naturalny produkt najwyższy jakości w postaci ziół do zaparzania, który powinien być stosowany 2-3 razy dziennie. Produkt nie powinien być podawany dzieciom do 12 roku życia oraz osobom uczulonym na korzeń wilżyny.

Korzeń Wilżyny Kawon dostępny jest w opakowaniach 50 g.


Nazwa produktu leczniczego: KORZEŃ WILŻYNY Ononidis radix

Postać farmaceutyczna: zioła do zaparzania

Zawartość opakowania: 50g

Skład: Ononidis radix

Wskazania do stosowania: Pomocniczo jako łagodny środek moczopędny, w stanach zapalnych dróg moczowych, wspomagająco w drobnych złogach tzw. piasku nerkowym.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na korzeń wilżyny. Niedrożność dróg moczowych.

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności: Nie stosować wymuszonej diurezy przy obrzękach spowodowanych ograniczoną czynnością serca lub nerek. Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 roku życia. Jeśli objawy nasilą się lub towarzyszyć im będą gorączka, ból i trudność w oddawaniu moczu lub obecność krwi w moczu, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Interakcje: Nieznane

Działania niepożądane: Dotychczas nieznane.

Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: Brak danych. Nie stosować bez porozumienia z lekarzem

Wpływ na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn: Nie stwierdzono

Sposób stosowania i droga podania: 1 łyżeczkę korzeni (2­-3g) zalać w termosie 1 1⁄2 szklanki (300 ml) wrzącej wody, zamknąć i pozostawić na 1­-2 godziny, przecedzić. Przygotowany napar pić 2-­3 razy dziennie. Stosować zawsze świeżo przygotowany napar . Należy zwrócić uwagę na podawanie znacznych ilości płynów.

Warunki przechowywania: Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach w temp. do 30°C, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów. Nie stosować po upływie terminu ważności

Kategoria dostępności: Produkt leczniczy wydawany bez recepty

Pozwolenie na dopuszczenie do obrotu nr IL­0051/LN

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...