loadingimg

Wczytuję dane...
 • Klientów online: 1
 • Aktualny czas:
 • Szukaj
szt. na kwotę 0.00 PLN
Kawon - Korzeń Prawoślazu 50g
  •  
  • poprzedni
  • następny
  •  
Cena: 3,35 PLN
Koszt wysyłki już od: 7.95 PLN
Produkt dostępny!
8 sztuk
 • Kawon
 • Producent: Kawon
 • Kod producenta: 5909994333819
 • Realizacja zamówienia: 48 godzin

średnia: 4.5  ocen: 4
 • Opis produktu

Korzeń Prawoślazu ALTHAEAE RADIX 50g

Pochodzący z obszaru śródziemnomorskiego prawoślaz lekarski w Polsce, ze względu na swoje właściwości, jest powszechnie uprawiany. Ma silne działanie zmiękczające i osłaniające, a także ułatwiające odkrztuszanie, dlatego jest niezastąpiony w przypadku infekcji dróg oddechowych, w tym przy stanach zapalnych, ostrym i suchym kaszlu czy stanach zapalnych błon śluzowych jamy ustnej. Ponadto skuteczny przy leczeniu anginy, ale także przy zgagach, nadkwasocie żołądka, zaparciach, zaburzonych czynnościach przewodu pokarmowego. Stosowany także przy stanach zapalnych pochwy i/lub odbytu, trudno gojących się ranach, czy oparzeniach słonecznych. Świetny do okładów podrażnionych oczu, a także wzmacniający włosy i paznokcie. Prawoślaz ma delikatny smak, akceptowany i lubiany przez najmłodszych, dlatego często spotkać można syrop z prawoślazu dla dzieci.
Surowcami zielarskimi są korzeń i liść prawoślazu.

Prawoślaz wykorzystywany jest również w sztuce kulinarnej- sproszkowany korzeń wraz z cukrem poddrzewa się w celu uzyskania słodkiej masy wykorzystywanej w cukiernictwie.

Korzeń prawoślazu (Althaeae Radix) produkcji firmy Kawon to całkowicie naturalny produkt o szerokim zastosowaniu, specjalnie wyselekcjonowany i pochodzący z najlepszych upraw. Przeznaczony jest do przyrządzania odwarów, które mogą spożywać osoby dorosłe i dzieci powyżej 12 roku życia, nieuczulone na prawoślaz. Odwar należy pić do trzech razy dziennie pamiętając, by za każdym razem przygotować świeży napój.

Korzeń prawoślazu Kawon dostępny jest w opakowaniach po 50g.Nazwa produktu leczniczego: KORZEŃ PRAWOŚLAZU – ALTHAEAE RADIX

Postać farmaceutyczna: zioła do zaparzania

Zawartość opakowania: 50 g

Skład: 100 g produktu zawiera 100 g korzenia prawoślazu

Wskazania do stosowania: Środek osłaniający błony śluzowe w kaszlu towarzyszącym przeziębieniu.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na korzeń prawoślazu

Interakcje: Wchłanianie innych równocześnie przyjmowanych leków może być opóźnione

Działania niepożądane: Dotychczas brak doniesień. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy zaprzestać stosowania leku i poinformować o nich lekarza.

Środki ostrożności związane ze stosowaniem: W przypadku wystąpienia duszności, gorączki lub odpluwania ropnej plwociny zasięgnąć porady lekarza. Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się stosowania u dzieci do 12 roku życia. Jeśli dolegliwości nasilą się lub nie ustąpią należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: Brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania, dlatego nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.

Wpływ na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn: Brak danych

Sposób stosowania i droga podania: Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: Namoczyć 1 łyżkę (4,5 g) rozdrobnionego korzenia w 1 szklance (200 ml) letniej wody, pozostawić do namoczenia na 1­2 godziny.Następnie zagotować, pozostawić do ostygnięcia i odcedzić. Pić 2-­3 razy dziennie po 1 szklance świeżo przygotowanego odwaru.

Warunki przechowywania: Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 30°C. Chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów.

Kategoria dostępności: Produkt leczniczy wydawany bez recepty.

Pozwolenie na dopuszczenie do obrotu nr IL-­3338/LN

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...