loadingimg

Wczytuję dane...
 • Klientów online: 1
 • Aktualny czas:
 • Szukaj
szt. na kwotę 0.00 PLN
Kawon - Herbatka Kwiatostan głogu 30sasz (fix)
  •  
  • poprzedni
  • następny
  •  
Cena: 4,55 PLN
Koszt wysyłki już od: 7.95 PLN
Produkt dostępny!
2 sztuk
 • Kawon
 • Producent: Kawon
 • Kod producenta: 5909997040547
 • Realizacja zamówienia: 48 godzin

średnia: 0.0  ocen: 0
Polecamy!
 • Opis produktu

Kawon - Kwiatostan głogu herbatka ekspresowa

Kwiatostan głogu, tak jak i owoce, zawierają procyjanidyny i flawonoidy, fenolokwasy, garbiki i witaminy C, z grupy B i A. To flawonoidy w głównej mierze odpowiadają za działanie rozkurczowe naczyń krwionośnych, a także dróg moczowych, macicy i mięśnie gładkie jelit. Procyjanidy, natomiast, obniżają ciśnienie tętnicze. Stąd też kwiat głogu znajduje szerokie zastosowanie w chorobach serca, zwłaszcza w ich początkowym okresie. Znajduje zastosowanie w miażdżycy, dusznicy, nadciśnieniu, cukrzycy oraz otyłości. Głóg zwalnia częstotliwość skurczów przy jednoczesnym zwiększeniu ich siły, dzięki czemu serce pracuje wydajniej. Poza tym głóg zwalnia wolne rodniki, ma właściwości antyoksydacyjne i ma działanie moczopędne.

Kwiatostan głogu (Crataegi inflorescentia) firma Kawon przygotowuje jako zioła do zaparzenia w saszetkach, które powinno się pić dwa razy dziennie. Kwiatostan głogu firmy Kawon to najwyższej jakości zioła naturalne, które zostały wyselekcjonowane ze szczególną dbałością.

Produkt dostępny jest w opakowaniach po 30 saszetek x 2g.


Nazwa produktu leczniczegoKWIATOSTAN GŁOGU  

 

Crataegi folium cum flore

zioła do zaparzania w saszetkach, 2 g/saszetkę

Zawartość opakowania: 30 saszetek po 2,0 g

Skład: 1 saszetka (2 g) produktu zawiera 2 g Crataegus monogyna Jacq. (Lindm.), C. leavigata (Poir.) DC. (synonimy: C. oxyacanthoides Thuill.; C. oxyacantha auct.) lub ich mieszańce, rzadziej inne europejskie gatunki z rodzaju Crataegus włączając C. pentagyna Waldst. et Kit. ex Willd., C. nigra Waldst. et Kit. i C. azarolus L.,  folium cum flore.

Wskazania do stosowania: Pomocniczo w łagodnych dolegliwościach serca o podłożu nerwowym oraz jako środek wspomagający pracę serca i układ krążenia. 

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na kwiatostan głogu.

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności: Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po kilku tygodniach stosowania lub gdy wystąpią obrzęki nóg należy skonsultować się z lekarzem. Osoby, u których występują objawy niewydolności serca: ból w okolicach serca, promieniujący w kierunku ramienia, ból w górnej części jamy brzusznej, ból w okolicy szyi, duszności – powinny niezwłocznie zgłosić się do lekarza.

Interakcje: Nieznane.

Ciąża i karmienie piersią: Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania nie zaleca się przyjmowania produktu w tym okresie.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: Brak danych.

Dawkowanie, sposób stosowania i droga podania: 1 saszetkę (2,0 g) surowca zalać 1 szklanką wrzącej (200 ml) wody. Pozostawić pod przykryciem 20 minut. Pić 2 razy dziennie po szklance świeżo przygotowanego naparu.

Przedawkowanie: W razie zastosowania dawki większej niż zalecana i wystąpienia niepokojących objawów, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Pominięcie zastosowania leku: Nie należy stosować podwójnej dawki leku w celu uzupełnienia pominiętej dawki

W celu uzyskania wyjaśnień co do stosowania produktu leczniczego należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty

Działania niepożądane: Nieznane. Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie  u każdego one wystąpią.

Warunki przechowywania: Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 30°C, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie stosować po upływie terminu ważności.

Kategoria dostępności: Produkt leczniczy wydawany bez przepisu lekarza – OTC.

 Numer pozwolenia na dopuszczenie do obrotu: 19383

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Polecamy!
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...