loadingimg

Wczytuję dane...
 • Klientów online: 2
 • Aktualny czas:
 • Szukaj
szt. na kwotę 0.00 PLN
Flos - Korzeń żeń-szenia 25g
  •  
  • poprzedni
  • następny
  •  
Cena: 34,95 PLN
Koszt wysyłki już od: 7.95 PLN
Poinformuj mnie gdy produkt będzie dostępny
 • Flos
 • Producent: Flos
 • Kod producenta: 5909990825813
 • Realizacja zamówienia: 48 godzin

średnia: 5.0  ocen: 2
 • Opis produktu

Flos - Korzeń żeń-szenia 25g

Żeń-szeń jest bardzo „tajemniczą rośliną“. Jego zastosowanie jest wszechstronne. Posiada on około 200 różnych substancji, między innymi witaminy, mikroelementy, cholinę, związki aromatyczne, no i oczywiście ginsenozydy, które to właśnie sprawiają, że ma on takie uniwersalne i cenne zastosowanie. Niektórzy ludzie uważają, że żeń-szeń jest „cudownym narkotykiem“. Azjaci już od dawien dawna przekonują do uzdrawiającej siły i mocy tego korzenia.


Żeń-szeń jest w Europie znany od setek lat, chociaż eksportowanie go z azjatyckich państw było długo zabronione. Hoduje się go na chińskich plantacjach od 12 stuleci. Najlepszy gatunek pochodzi z Korei i Mandżurii. Jeśli chodzi o mikroklimat, to lubi on rosnąć na ziemiach bogatych w minerały. Jest to roślina unikatowa i dlatego też bardzo droga. Opisując ją można powiedzieć, że jest mała i że bardzo wolno się rozwija. Rozkwita dopiero tak naprawdę od trzeciego roku. Jeśli chodzi o przyrost naturalny to żeń-szeń rośnie około 1cm w ciągu 12 miesięcy. Twierdzi się, że im więcej ma lat, tym większa jego jakość. Ważne jest również wiedzieć, że nie powinno się go zbierać przed upływem sześciu lat.


Główną jego zaletą jest to, że wpływa on przede wszystkim korzystnie na poprawę stanu zdrowia pacjenta w szczególności po długiej i ciężkiej chorobie. Dodaje siły i poprawia kondycję psycho-fizyczną, działa kojąco na różnego rodzaju sytuacje stresowe. Oprócz tego wspiera on procesy zachodzące w wątrobie pomagając jej w usuwaniu różnych toksyn z obiegu krwionośnego i przyczynia się do odwrócenia procesu stłuszczenia wątroby. Medycyna odkryła również inną właściwość żeń-szenia, a mianowicie tą, że ma on zdolności do obniżania cukru w organizmie, co wpływa korzystnie na tych chorych, którzy dotknięci zostali cukrzycą. Jego działanie jest najbardziej efektywne jeżeli zażywamy go nieprzetworzonego z ginsenozydami.


Jeśli chodzi o skutki uboczne jego zastosowania, to musimy wiedzieć, że podawany w większych ilościach może spowodować zmiany ciśnienia tętniczego.
Badania empiryczne pokazały że pracownicy, którzy musieli pracować na nocą zmianę, po zastosowaniu żeń-szenia byli bardziej aktywni, co spowodowało, że rezultaty wydajności w pracy znacznie się poprawiły, a efekty były lepsze jak po wypiciu całego termosu kawy.


Bardzo ważną rzeczą jest również to, że żeń-szeń zapobiega ryzyku powstawania choroby nowotworowej.
Jego zdolność do aktywowania komórek sprawia, że przyczynia się w dużej mierze do bezpośredniego zwalczania wirusów i niszczy bakterie oraz usuwa niebezpieczne dla organizmu substancje trujące. Dermatolodzy twierdzą, że spowalnia on również proces starzenia się skóry.


Podsumowując, można jednoznacznie stwierdzić, że żen-szeń jest bardzo wartościową rośliną i że ma szerokie zastosowanie. Dlatego byłoby wskazane skorzystać z jego cudownych właściwości i dać sobie w naturalny sposób pomóc przy leczeniu różnych uciążliwych dla nas schorzeń.

Wskazania

Środek tradycyjnie stosowany doustnie jako przeciwdziałający zmęczeniu i osłabieniu, zmniejszonej wydajności fizycznej i osłabieniu koncentracji. tradycyjnie w rekonwalescencji.

Dawkowanie

Do stosowania doustnego w postaci naparu:

Miarkę korzenia żeń-szenia (ok.2g) zalać 1 szklanką wrzącej wody, pozostawić pod przykryciem 15min. Przygotowany napar wypić w ciągu dnia.

Przeciwwskazania:

Ciąża i karmienie piersią.Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...