loadingimg

Wczytuję dane...
 • Klientów online: 0
 • Aktualny czas:
 • Szukaj
szt. na kwotę 0.00 PLN
Bartnik - Propolis Kit Pszczeli- Surowiec 50g
  •  
  • poprzedni
  • następny
  •  
Cena: 24,95 PLN
Koszt wysyłki już od: 7.95 PLN
Poinformuj mnie gdy produkt będzie dostępny
 • Bartnik
 • Producent: Bartnik
 • Kod producenta: 5902020130130
 • Realizacja zamówienia: 48 godzin

średnia: 0.0  ocen: 0
 • Opis produktu

Propolis czyli kit pszczeli Propolis, czyli kit pszczeli, jest balsamiczno - żywiczną substancją, zbieraną przez pszczoły-robotnice z wydzielin pączków różnych drzew liściastych i iglastych. W zależności od źródła powstania uzyskuje barwę żółto-zieloną, przez ciemnobrązową, do prawie czarnej. Składa się z wielu substancji biologicznie czynnych wykazujących silne działanie bakteriobójcze i przeciwbólowe. Przyspiesza metabolizm komórkowy i odtruwa organizm. Regeneruje tkankę chrzęstną i kostną, a także nabłonek skóry, dzięki czemu zapobiega powstawaniu blizn. Ma szczególne zastosowanie w leczeniu odleżyn, oparzeń i owrzodzeń oraz trudno gojących się ran. Bardzo dobrze wspomaga leczenie wrzodów żołądka i przewlekłych schorzeń przewodu pokarmowego. Z powodzeniem można go stosować przy chronicznych nieżytach gardła i anginach, a w postaci czopków w ginekologii i leczeniu hemoroidów. Podnosi skuteczność działania antybiotyków.

Propolis występuje w handlu w postaci:* kropli* maści* drażetek* czopków* mieszaniny z miodem. Uwaga! U niektórych osób występuje uczulenie na propolis. Przed pierwszym użyciem propolisu należy przeprowadzić test, rozprowadzając preparat w zgięciu ramienia. Jeśli wystąpi miejscowe zaczerwienienie, nie poleca się stosowania propolisu!

Sposób przygotowania wyciągu spirytusowego propolisu. Rozdrobniony surowiec należy umieścić w czystym, szklanym naczyniu i zalać 70 % alkoholem, stosując proporcje: na 50 gram surowca 0,25 litra alkoholu. Wstrząsając naczyniem, doprowadzić do rozpuszczenia się propolisu. Na ok. 2 tygodnie pozostawić roztwór do wyklarowania się płynu nad osadem. Ściągnięty znad osadu roztwór można przechowywać 6 miesięcy w ciemnym i chłodnym pomieszczeniu. Tak sporządzoną nalewkę stosuje się w następujący sposób: * przy anginach, przeziębieniach i schorzeniach układu pokarmowego - 40 kropli nalewki propolisowej na 200 mililitrów przegotowanej, ciepłej wody,* przy bólach żołądka - 50 kropli nalewki na 100 mililitrów przegotowanej, ciepłej wody,* przy wrzodach żołądka i jelit - 40 kropli nalewki na 125 mililitrów przegotowanej, ciepłej wody. Zastosowanie miodu wzbogaconego propolisem: Najczęściej stosuje się 1 % stężenie propolisu w miodzie. Preparat ten przygotowuje się do zastosowania w leczeniu dzieci, którym nie wolno podawać roztworów alkoholowych. W tej postaci używa się miodu propolisowego, jak zwykłego miodu, np. smarując nim kromkę pieczywa. Wspomaga leczenie angin, stanów zapalnych górnych dróg oddechowych. Stosuje się następująco: Dzieci i młodzież do lat 14-stu: 2 razy dziennie po 1 łyżeczce.Dorośli: 2 razy dziennie po łyżce stołowej 30 minut przed jedzeniem.Miód z propolisem należy przechowywać w suchym i ciemnym pomieszczeniu.