loadingimg

Wczytuję dane...
  • Klientów online: 6
  • Aktualny czas:
  • Szukaj
szt. na kwotę 0.00 PLN
Apteo - Paracetamol 0.5g 10tabl
    •  
    • poprzedni
    • następny
    •  
Cena: 2,25 PLN
Koszt wysyłki już od: 7.95 PLN
Produkt dostępny!
3 sztuk
  • Producent: Apteo
  • Kod producenta: 5909991142094
  • Realizacja zamówienia: 48 godziny

średnia: 0.0  ocen: 0
  • Opis produktu

Paracetamol APTEO MED

Każda tabletka zawiera 500 mg paracetamolu (Paracetamolum).

Substancja pomocnicza o znanym działaniu: sorbitol (170 mg/tabletkę).

Postać farmaceutyczna: tabletka. Białe podłużne tabletki.

Wskazania do stosowania: Bóle różnego pochodzenia, między innymi: bóle głowy (także migrenowe), stawowe, mięśniowe,

miesiączkowe oraz występujące po urazach i zabiegach chirurgicznych oraz stomatologicznych.

Gorączka np. w stanach grypopodobnych i przeziębieniach.

Dawkowanie i sposób podawania: Dorośli i młodzież powyżej 12 lat (o masie ciała większej niż 50 kg): doustnie 500 mg – 1000 mg paracetamolu (1 lub 2 tabletki), w razie konieczności można powtarzać co 4 godziny, do 4 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa: przy stosowaniu krótkotrwałym (do 3 dni) – 4000 mg paracetamolu (8 tabletek) na dobę w dawkach podzielonych; przy stosowaniu długotrwałym 
(do 10 dni) – 2500 mg paracetamolu (5 tabletek) na dobę w dawkach podzielonych. Odstęp między kolejnymi dawkami powinien wynosić co najmniej 4 godziny. Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować dłużej niż 3-5 dni. Zaburzenia czynności wątroby: U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub zespołem Gilberta należy zmniejszyć dawkę leku lub wydłużyć odstępy pomiędzy kolejnymi dawkami.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Ciężka niewydolność nerek lub wątroby. Choroba alkoholowa.

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania: Lek zawiera paracetamol. Ze względu na ryzyko przedawkowania należy sprawdzić, czy inne przyjmowane leki nie zawierają paracetamolu. Nie stosować dawek większych niż zalecane, nie częściej niż co 4 godziny ani dłużej niż 3-5 dni bez konsultacji z lekarzem. W razie przedawkowania natychmiast skontaktować się z lekarzem, nawet jeśli nie wystąpiły żadne objawy, ponieważ może dojść do zagrażającego życiu uszkodzenia wątroby. Lek należy ostrożnie stosować u osób 
z niewydolnością wątroby lub nerek, a także u pacjentów z niedoborem dehydrogenazy glukozo‑6‑fosforanowej i niedokrwistością hemolityczną. Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u osób regularnie pijących alkohol. W okresie stosowania paracetamolu nie pić napojów alkoholowych. Ze względu na zawartość sorbitolu, leku nie stosować u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją fruktozy.

Działania niepożądane: Działania niepożądane zostały podzielone zgodnie z częstością występowania.

Konwencja MedDRA dotycząca częstości: niezbyt często (≥1/1 000 do <1 100="" rzadko="" br="">(≥1/10 000 do <1 1="" 000="" bardzo="" rzadko="" 10="" em="">Zaburzenia krwi i układu chłonnego: bardzo rzadko: zmniejszenie liczby płytek krwi (małopłytkowość), leukocytów (leukopenia, agranulocytoza).

Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: bardzo rzadko: powiększenie wątroby. Zaburzenia skóry 
i tkanki podskórnej:
 rzadko: pokrzywka, rumień, zapalenie skóry. Zaburzenia żołądka i jelit: niezbyt często: wymioty, biegunka.

Podmiot odpowiedzialny: Synoptis Pharma Sp. z o.o., ul. Krakowiaków 65, 02-255 Warszawa; Pozwolenie na dopuszczenie do obrotu numer: 21903, wydane przez URPL, WM i PB. OTC - produkt leczniczy wydawany bez przepisu lekarza.

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...